رضوا

عرفان


رضوارضوا
وحیمدیریت
عقلدرباره ما
عشقتماس با ما


فلسفهعرفان
سخن روز : 


موضوعات: عـرفـان و اخـلاق, عرفان عملي
نوشته شده در یکشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ | نویسنده دکتر حسن اردشيري لاجيمي

سبک زندگی معنوی و انتخابات

بسم الله الرحمن الرحیم

سبک زندگی معنوی و انتخابات

سبک زندگی

یکی از اصطلاحاتی که امروزه بسیار مطرح می شود سبک زندگی ، آن هم با مدل اسلامی است. امری که متأسفانه خیلی دیر به فکر افتاده و هرچند که باید فرصت را غنیمت شمرد و افسوس زمان از دست رفته را نخورد.

حال که سخن از سبک زندگی اسلامی می باشد، با ورود به ماههای معنوی و فرصت های بسیار مهمی که ایام الله بوده و فقط قدرش را اولیاء الهی می دانند، از طرفی و ورود به فضای انتخاباتی از طرف دیگر، وظیفه و سلوک اهل معنا را مورد توجه قرار داده است.

رجب المرجب رسید ماهی که ، ماه امیرالمؤمنین (ع) و ماه توحید و استغفار است. ماهی که به بقول فرزانه ایی باید کمتر حرف زد ، با تلاقی فضای انتخاباتی فرصت های مغتنم اهل سلوک را در وضعیتی خطرناک قرار داد.

زیرا انتخابات در کشور ما و … با گناه های فراوانی همراه شده است که حداقل آن غیبت و بهتان می باشد.

در حالات آیت الله آقا میرزا جواد ملکی تبریزی(ره) آمده است که روزی در مجلسی که حضور داشت، غیبت شده است، آن بزرگوار با ناراحتی و اعتراض فرمودند که آقا مرا چهل روز عقب انداختی!

حال تو خود بفهم که آن عزیز بیدار بود و با حضورش این گونه ناله نمود و گزارش حال داد ، ما که در خوابیم و با خلوص نیت غیبت می کنیم و تخریب و … چه حالی خواهیم داست!

از این روی، فضای انتخابات برای اهل سلوک و تقوا یک کمینگاهی خطرناک است که فقط بیداردلان می توانند از آن هوشمندانه و با سلامت بگذرند.

هرچند که در سبک زندگی معنوی، خود انتخابات نیز عبادت است و باید با وضو و خلوس نیت رأی داد. و البته که با دیگر عبادات در زندگی توحیدی تفاوتی ندارد.

 و السلام علیکم و رحمه اللهبرچسب: ,
| بدون دیدگاه

عقل
عرفانبازگشت به بالاي سايت             وحی پرينت صفحه
رضوا | اخبار | درباره رضوا | تماس با رضوا | رضوا در فيس بوك | رضوا در گوگل پلاس آخرين بروزرساني سايت   جمعه, ۱ خرداد ۱۳۹۴Powered By Wordpress - Designer: RezaOnline.net
بهینه سازی سایت : سئو